Turystyka sanatoryjna

Specjaliści mówią, że w naszym kraju od jakiegoś czasu możemy mówić o turystyce sanatoryjnej. Znaczna część osób podróżuje do uzdrowisk zgodnie ze skierowaniem otrzymanym od NFZ, jednak coraz więcej w trosce o własne zdrowie decyduje się na taki wyjazd samodzielnie. 

Indywidualne wyjazdy mają jedną ogromną zaletę, wyjeżdżamy kiedy chcemy i wybieramy miejsce,  które nam odpowiada. Bo niestety często skierowanie można dostać do dobrego szpitala, ale położonego w takiej miejscowości, w której nawet nie ma gdzie wyjść na spacer. A takie turnusy trwają od 2 do 4 tygodni i dobrze jest mieć zapewnione jakieś inne atrakcje, oprócz zabiegów. 

Gdzie pojechać?

Wybierając uzdrowisko musimy się kierować naszymi schorzeniami, każdy ośrodek ma jakąś swoją specjalizację. Dopiero później możemy się zastanawiać czy bardziej lubimy morze, góry czy jeziora. Dobrze, żeby uzdrowisko miało wiele tras spacerowych i oferowało atrakcje turystyczne czy kulturalne.

Sanatoria znajdują się w różnych częściach naszego kraju. W górach tych niskich i wysokich, nad morzem, jeziorami czy na nizinach. Każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Warto zwrócić uwagę, czy nasze uzdrowisko stanowi dobrą bazę wypadową do atrakcji turystycznych, które będziemy zwiedzać w weekendy. 

Sanatorium Bristol w Busku oferuje wszystko to, czego kuracjusze mogą oczekiwać, wysoki standard, wykwalifikowana kadra i luksus. Obiekt znajduje się w Górach Świętokrzyskich, które dają nam ogromne możliwości na spędzanie wolnego czasu. 

Uzdrowiskowe SPA

Dla wielu osób decydujących się na wyjazd indywidualny pobyt kojarzy się z odnową biologiczną. Wybierając luksusowy ośrodek jak sanatorium Bristol w Busku poczujemy się rozpieszczeni a nasze ciało będzie nam wdzięczne za regenerację.

Indywidualne wyjazdy w dużej mierze wyglądają podobnie jak te na NFZ, każdego dnia mamy rospisane zabiegi mające wspomóc nas w walce ze schorzeniami. Jednak wybierając ośrodek zapewniamy sobie miejsca w jednoosobowym pokoju i pakiet bardzo dobrych posiłków. 

Sanatorium Bristol w Busku możemy również potraktować jak wizytę w SPA. Zadbać o odnowę naszego ciała i regenerację sił. Każdemu czasem jest potrzebna chwila relaksu i oderwanie się od trudów codziennego dnia.